Anne Lindmo skal lede åpningskonferansen på Bygg Reis Deg 2025

Velkommen til åpningskonferansen 2025

Velkommen til byggenæringens viktigste møteplass og åpning av Mulighetsrommet – seminar- og konferansedelen av Bygg Reis Deg. Åpningskonferansen ledes i år av programleder Anne Lindmo. 

Meld deg på idag: Link til Påmelding

Verdensøkonomi, sikkerhet og klima setter rammene for og påvirker byggenæringen. På åpningskonferansen på årets Bygg Reis Deg 2025, får du et innblikk i den geopolitiske situasjonen og hvordan den påvirker næringslivet, før vi steg for steg tar for oss vår egen næring og hva som kreves.  

Gjennom talkshow-formatet som Anne Lindmo er godt kjent med og for, skal vi få nye perspektiver og engasjerende samtaler som binder sammen innsikt, debatt og inspirasjon. 

Dato: Onsdag 15. oktober  

Tid: kl. 10.00–12.00  

Hvor: Nova Studio i Nova Spektrum, Lillestrøm 

Legg i kalender 

Moderator: Anne Lindmo  

Programmet byr på dyktige og kunnskapsrike samtalepartnere:

  • Kåre R. Aas – tidligere norsk ambassadør til USA, med et unikt innblikk i verdensbildet og maktspillet mellom USA, Kina, Russland og EU.
  • Martin Beck Holte – samfunnsøkonom, forfatter og tidligere leder i McKinsey Norge og Aker, med ferske perspektiver fra sine bøker Landet som ble for rikt og Alternativt statsbudsjett.
  • Fredrik Reinfeldt – Sveriges tidligere statsminister (2006–2014), deler erfaringer fra Sveriges omstilling og industriutvikling – og hvilke lærdommer Norge kan trekke.
  • Nina Solli (NHO Byggenæringen) og Trond Bentestuen (Maxbo) belyser næringens utfordringer og muligheter fremover.
  • Styreleder Arne Jebsen i Bygg Reis Deg deler ut Byggenæringens Ærespris 2025 – en hyllest til en person som har bidratt ekstraordinært bra over tid til utvikling av norsk byggenæring.

Arrangør: Bygg Reis Deg 

Meld deg på idag: Link til Påmelding

Takk til våre hovedsamarbeidspartnere og støttespillere:

Alle logoer mulighetsrommet